På tidligere kurs var det en overvekt av menn, denne gangen var damene i flertall. Med folk fra flere menigheter på årets kurs får stadig flere i Vennesla nye perspektiver gjennom Kairos.

I Norkirken Vennesla har de landet på en format som passer bra for vanlige menighetsmedlemmer. De starter med en lett helg – dvs, fredag kveld og lørdag på dagtid. Deretter blir det 4 kveldssamling – i år møttes de på mandager. Til slutt er det en helg med de avsluttende samlingene – også fredag kveld og lørdag.

Denne gangen var det folk fra menigheten som utførte mye av opplegget, med et par kursholder som delte litt på å styre det hele.

På et par av samlingene hadde vi besøk av menighetens «gatepastor» som fortalte litt om arbeid blant innvandrer i området. Det var tydelig interesse for dette, og det ble tydelig i løpet av kurset at det er mange forskjellige måter for Guds folk å uttrykker hans hjerte for alle folkeslag.

Vennesla for tredje gang